NOC BIBLIOTEK 2018

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 9 czerwca 2018 r.  W akcji udział wzięło 1874 instytucji, wśród nich Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim (już po raz trzeci).

Hasło tegorocznej akcji "RzeczpospoCZYTA" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski - miało zachęcić lokalnych organizatorów do pokazania uczestnikom historii, ale także do wyobrażenia sobie Polski za 100 lat. My w historii cofnęliśmy się nieco dalej, zajrzeliśmy z dziećmi do nowoczesnego Jaskiniowca Teka, korzystającego z telefonu komórkowego, konsoli do gier i dobrodziejstw Internetu, gdzie najmłodsi mieli okazję pisania rylcem na własnoręcznie wykonanych tabliczkach. Odwiedziliśmy Komikslandię, czyli przybliżyliśmy sobie zasady tworzenia wracających do łask książek obrazkowych, przypomnieliśmy sobie także najbardziej znanych i lubianych komiksowych bohaterów. W Pracowni Roztargnionego Bibliotekarza dowiedzieliśmy się natomiast, iż praca w naszym zawodzie niejednokrotnie przypomina gimnastykę, a nawet… zumbę ;)

Na szczególne podziękowania zasługują Rodzice uczestników spotkania, którzy wspaniale chóralnie odczytali „Lokomotywę” Juliana Tuwima i „Abecadło” Małgorzaty Strzałkowskiej (bez treningu) oraz nasi biblioteczni Wolontariusze: Małgorzata Książyk, Wiktoria Przybylak, Wiktoria Zdral, Oliwia Szymańska i Bartek Możdżeń, którzy wykazali się pomysłowością, wiedzą i energią. Dzięki Wam było to naprawdę wyjątkowe spotkanie!

Za rok kolejna Noc Bibliotek, a już teraz zapraszamy do Galerii.

Oprac. ES