DOŻYNKI GMINNE 2018

2 września organizowane były Dożynki Gminne. Było mnóstwo atrakcji, jak co roku – dla tych najmłodszych, jak i dla trochę starszych. Nasza Biblioteka również się pojawiła, tym razem podczas kiermaszu "wietrzyliśmy" półki Filii nr 1 w Józefowie - celem było zwolnienie miejsca dla nowych dzieł, żeby każdy kto zna nasz księgozbiór jak własną kieszeń mógł znaleźć coś świeżego. Dodatkowo wszyscy wiemy, że nieużywane książki pragną nowego życia, dlatego cieszymy się, że tak tłumnie i chętnie uczestnicy wydarzenia podarowali im nowe domy. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu każdej z nich, będziecie mogli podać je dalej, lub na stałe znajdą się one na szczytnym miejscu w wielu domowych biblioteczkach.

Zainteresowanych kiermaszem było bardzo wielu, książki znikały z minuty na minutę (widzieliśmy też zawiedzione twarze, gdy musieliśmy już składać nasze stoisko). Ale nie martwcie się Państwo! To nie pierwszy i nie ostatni kiermasz z naszym udziałem. Na naszym stoisku przygotowaliśmy też miejsce dla Młodych Artystów, którzy mogli oddać się tworzeniu własnych zakładek lub kolorowaniu. Cieszymy się, że zainteresowaliście się Państwo również biblioteczną wystawą „Stać nas na to!”, na której znalazły się zdjęcia nowoczesnych bibliotek m.in. w Opolu, Sopocie i Oświęcimiu.

Jak zawsze wszystko się udało: pogoda dopisała, uśmiechy były, muzyka i tańce również, a my sami jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy być z Państwem i radośnie dzielić się naszą miłością do książek.

Oprac. WG