Klub wiedzy w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim – relacja z cyklu spotkań

6 grudnia 2022 roku zakończyliśmy cykl jesiennych zajęć w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim, prowadzonych  w projekcie organizacji P2PU i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  pn. „Kluby Wiedzy w bibliotekach”.

Zajęcia przygotowała i poprowadziła Anna Rębisz z ożarowskiego Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Klub Wiedzy to grupa osób, które spotykają się regularnie po to, by wspólnie się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Kluby są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, organizowane są cyklicznie i nieodpłatnie.

My przez 6 tygodni spotykaliśmy się w ożarowskim Klubie Wiedzy „Gimnastyka umysłu dla seniorów 60+”. Udział w zajęciach wzięło 19 osób.  W czasie kursu każdy zainteresowany tematem dowiedział jak zachować dobrą pamięć, sprawny umysł, uwagę, kreatywność, koncentrację w starszym wieku, jak pobudzać strefy mózgu odpowiedzialne za wszystkie wymienione funkcje. Kurs gwarantował wielostronny rozwój pamięci poprzez ćwiczenia, gry i zabawy kształtujące mózg.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a po ich zakończeniu wpłynęło do nas wiele przychylnych opinii.

Oto niektóre z nich: „Bardzo ciekawe zajęcia, powtórzyć w Nowym Roku”

„Bardzo kreatywne zajęcia, na pewno polecę innym osobom”

„Kontynuować bezwzględnie zajęcia”

„Bardzo interesujące i zmuszające do wytężonej pracy umysłu”

„Innowacje, ciekawe pomysły, w interesujący i z wielką swobodą prowadzone zajęcia, atmosfera cudna”

Wiosną ruszy nowy nabór, z nowymi pomysłami, zadaniami i ćwiczeniami.