Lato, lato i… Pożegnanie Lata w Macierzyszu – relacja

Na początku wakacji z przyjemnością wróciliśmy nad sadzawkę, by uczestniczyć w rodzinnych, cotygodniowych spotkaniach dla dzieci organizowanych przez Fundację „Nasz Macierzysz”.

Zadaniem Bibliotekarzy było wybieranie książek dopasowanych do tematu każdego ze spotkań, oczywiście ich głośne czytanie, ale też współprowadzenie zabaw i animacji dla najmłodszych.

Przez całe wakacje było bardzo kolorowo, nie tylko za sprawą proszku holi, balonów, chust animacyjnych, ale też dzięki książkom o kolorach i… o braku kolorów 😉 Był teatrzyk (także książkowy Kamishibai) i koncert na bum-bum rurkach. Były eksperymenty prawie naukowe, a Fundacja zadbała także o przypomnienie wszystkim zasad bezpieczeństwa obowiązujących nie tylko w okresie wakacyjnym.

Tradycyjnie, Piknikiem Rodzinnym, pożegnaliśmy tegoroczne upalne lato. Nie mogło na nim zabraknąć stoiska Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Przygotowany przez nas kiermasz książek cieszył się dużym  zainteresowaniem. Zarówno najmłodsi jak i dorośli mogli znaleźć dla siebie coś ciekawego. Książki oferowano po zdecydowanie niewygórowanej cenie: za złotówkę, za wiersz lub piosenkę albo za promienny uśmiech. Miły dodatek do książeczek dla dzieci stanowiły piękne, miękkie maskotki dostarczone przez Fundację „Nasz Macierzysz”.
I – jak zawsze w Macierzyszu – pożegnanie lata to była wesoła zabawa, życzliwość i uśmiech, wierszyki, piosenki, buszowanie w książkach i zabawkach… Będziemy za tym tęsknić. Do zobaczenia za rok!