Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Lekcje biblioteczne w BP w Ożarowie Mazowieckim

30 lipca br. odbyły się ostatnie lipcowe zajęcia literacko - plastyczne z cyklu „Wakacje z biblioteką”. Tym razem dzieci wyruszyły w podróż literacką po dżungli i sawannie. Naszą podróż rozpoczęliśmy wspólnie z Bolkiem i Lolkiem polując na goryla. Następnie dzieci rysowały mieszkańców dżungli i sawanny. Prace można obejrzeć na wystawie w naszej bibliotece. Zaś na koniec wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Król lew”.

2

23 lipca br. odbyły się zajęcia literacko - plastyczne pod hasłem – Pojazdy małe i duże, na podstawie scenariusza zajęć z książką pt.„Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”, przygotowanego przez Wydawnictwo Widnokrąg w ramach akcji „Wielokulturowość – jestem na tak!” do której przystąpiła nasza biblioteka.

Informacje o akcji http://www.biblioteki.org/pl/wielokulturowosc_jestem_na_tak/o_akcji

Dzieci wysłuchały historię 11-letniego chłopca, który podróżuje ze swoimi rodzicami po świecie i opisuje napotkane pojazdy różnego typu – zarówno te nowoczesne, jak i te, którymi ludzie przemieszczali się przed wiekami. Niektóre z tych starych pojazdów są używane do dziś. Następnie dzieci z materiałów plastycznych wykonały swoje pojazdy. Na zakończenie wspólnie zgadywaliśmy odgłosy pojazdów.

 

img 0090

16 lipca br. odbyło się kolejne spotkanie w naszej bibliotece w ramach akcji – Wakacje z biblioteką. Tym razem zorganizowaliśmy spotkanie z bohaterami literackimi o piekielnych charakterkach. Dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. „Najnowsze przygody Mikołajka” oraz obejrzały filmy jak psoci koszmarny Karolek oraz wygłupia się Mikołajek. Następnie wykonały własne książki, których bohaterami były łobuziaki.

Serdecznie zapraszamy w następną środę 23 lipca na zajęcia pod hasłem – Pojazdy małe i duże.

Zajęcia zostaną poprowadzone w ramach akcji „Wielokulturowość – jestem na tak!” do której przystąpiła nasza biblioteka.

Informacje o akcji http://www.biblioteki.org/pl/wielokulturowosc_jestem_na_tak/o_akcji

 

img 0085

9 lipca br. odbyły się kolejne zajęcia literacko - plastyczne dla dzieci, tym razem zajęcia były poświęcone Mamie Mu, bohaterce serii książek o szalonej krowie. Podczas zajęć przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Mama Mu sprząta” oraz porozmawialiśmy o sprzątaniu. Następnie zrobiliśmy krowie maski z papierowych talerzyków, dolepiliśmy im uszy oraz narysowaliśmy łaty. Wykonaliśmy również portret Pana Wrony – towarzysza przygód Mamy Mu. Na koniec spotkania obejrzeliśmy przygody Mikołajka oraz Koszmarnego Karolka, chłopców którzy będą bohaterami następnych zajęć pod hasłem - Łobuziaki literackie, czyli o niegrzecznych bohaterach książek.

 

img 0082

 

2 lipca br. odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci pod hasłem - Wyprawa do „Książkolandii”. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się ze zbiorami biblioteki, w jaki sposób można wypożyczyć książki oraz jak należy o nie dbać. Następnie każde z dzieci narysowało bibliotekę swoich marzeń, prace aktualnie prezentowane są na wystawie w naszej bibliotece. Dzieci wykonały również swoje zakładki do książek. Na koniec spotkania wysłuchały opowiadania o przygodach Mamy Mu w bibliotece z książki pt. „Mama Mu na rowerze i inne historie”. Mama Mu będzie bohaterką następnego spotkania z cyklu lipcowe zajęcia literacko - plastyczne w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy !

 

img 0080