Mała Książka Wielki Człowiek – zakończenie tegorocznej edycji

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki – Mała Książka Wielki Człowiek, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem, dobiegła końca.

4 czerwca, w sobotę, uczestnicy, którzy przystąpili do niej w roku 2021/2022 spotkali się na uroczystej gali w parku w Ołtarzewie. Otrzymali piękne dyplomy, a także obejrzeli wspaniały, zapierający dech w piersiach, iluzjonistyczny spektakl Magika Konrada. Najodważniejsi widzowie spróbowali swoich sił w magicznych sztuczkach.

Już dziś zachęcamy przedszkolaki i ich rodziców do przyłączenia się do akcji w przyszłym roku. Dla nowych uczestników przygotujemy jak zwykle Wyprawki Czytelnicze: książkę dla małych Czytelników, a także poradnik dla rodziców o korzyściach wypływających z codziennego czytania, w którym znajdzie się także wiele czytelniczych porad i inspiracji, ponadto Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczone książki.