Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Polecane

Nagroda im. Pchły Szachrajki


15 maja obchodziliśmy nasze doroczne święto bibliotek w powiecie warszawskim zachodnim.  W tym roku była to wyjątkowa uroczystość, bowiem po raz pierwszy jako biblioteka powiatowa przyznaliśmy tytuły honorowe Lidera Promocji Czytelnictwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Tytuły i nagrodę w postaci pięknej statuetki Pchły Szachrajki otrzymali:

  • w kategorii "Instytucja roku" -  BIblioteka Publiczna Gminy Leszno - za aktywne działania na rzecz promocji i rozwoju kultury i literatury, 
w szczególności za upowszechnianie czytelnictwa oraz inicjowanie nowatorskich form życia czytelniczego;
  • w kategorii Osobowość roku"- pani Małgorzata Konopka, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Izabelinie - za podejmowanie inicjatyw na rzecz animacji kulturalnej i czytelniczej w społeczności lokalnej;
  • w kategorii "Całokształt działalności" -  pani Elzbieta Paderewska, wieloletnia Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim -  Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego -  za życzliwość, profesjonalizm, niezależność, konsekwentne dążenie do założonych celów oraz krzewienie miłości do literatury i języka polskiego.

 

 

(Na fotografii  Paweł Białecki, Przewodniczący Kapituły i Laureatki: Bożena Sulik Dyrektor BP Gminy Leszno, Małgorzata Konopka Dyrektor GBP w Izabelinie, Elżbieta Paderewska, była Dyrektor BP w Ożarowie Mazowieckim)

 

Tytuł przyznawany jest  przez Kapitułę za wyróżniające działania kulturalne i podejmowane akcje czytelnicze oraz osiągnięcia w rozwoju i upowszechnianiu czytelnictwa na obszarze powiatu warszawskiego zachodniego. Zdobywca tytułu otrzymuje nagrodę w formie statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Pawła Pietrusińskiego, będącej odwzorowaniem pomnika Pchły Szachrajki - bohaterki bajki Jana Brzechwy „Przygody Pchły Szachrajki” - szeroko znanej bohaterki literackiej związanej z naszym regionem.

 

 

 

Wnioski o przyznanie tytułu rozpatruje Kapituła w składzie: Członek Zarządu PWZ - Przewodniczący Kapituły, Instruktor Biblioteki Powiatowej dla PWZ - Sekretarz Kapituły, Laureaci z roku poprzedzającego przyznanie tytułu. W pierwszym roku funkcjonowania tytułu, kandydatów nominowała Kapituła w ww. składzie, z tym, że miejsce Laureatów zajął Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim - Biblioteki Powiatowej dla PWZ. Szczegółowe zasady i  tryb przyznawania tytułu określa Regulamin przyznawania tytułu, który zostanie wkrótce zamieszczony na stronie www. Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy honorowego tytułu Lidera Promocji Czytelnictwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego i przepięknej nagrody!!!

 

Oprac. Elżbieta Paderewska