Para buch! Książka w ruch!

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim znalazła się wśród 100 bibliotek z pięciu województw, które biorą udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”. Jest to projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Wraz z bibliotekami w pięciu pilotażowych województwach organizujemy spotkania z literaturą popularnonaukową, połączone z działaniami edukacyjnymi i animacyjnymi dla dzieci w wieku 3-10 lat. Będą gry, zabawy i eksperymenty. Prowadzone zajęcia będą obejmowały głośne czytanie książek popularnonaukowych oraz działania popularyzujące książki i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych).

Za nami tygodnie, w czasie których, polecaliśmy książki o zwierzętach, drzewach, jak również młodzieżowe komiksy popularnonaukowe. Każdy tydzień zwieńczony był spotkaniem, oczywiście online, z Gościem Specjalnym,

Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung. Zajęcia odbywać się będą do końca czerwca 2020 – do odwołania w formie online. Strona www projektu: http://parabuch.org/

Książki z jakiej dziedziny będziemy polecać następnym razem? Tego w tej chwili nie zdradzimy :).