Relacja ze spektaklu „Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości?”

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem tego święta jest między innymi promowanie czytelnictwa. Z tej okazji Filia Biblioteki w Święcicach zaprosiła krakowski Teatr Maska ze spektaklem „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?”.

Barwne przedstawienie w zabawny i przystępny sposób pokazało jak ważne jest czytanie książek i jak wpływa na rozwój wiedzy, wyobraźni, pamięci i koncentracji młodych czytelników, a także jakie pożytki można czerpać z korzystania z biblioteki.

Zasiadające, bardzo licznie, na widowni dzieci z młodszych klas pobliskiej Szkoły Podstawowej żywiołowo reagowały na przebieg akcji. Podpowiadały bohaterom, ostrzegały ich, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

Serdecznie dziękujemy, jak zwykle niezawodnym, Pani Sołtys oraz strażakom z OSP Święcice za pomoc w organizacji wydarzenia.