Relacja ze spotkania autorskiego z Pawłem Beręsewiczem

14 czerwca 2022 roku, na spotkaniu autorskim sfinansowanym ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, gościliśmy jednego z ulubionych pisarzy ożarowskich dzieci, młodzieży i bibliotekarzy. Naszym Gościem był – już po raz drugi – Pan Paweł Beręsewicz.

Z autorem spotkały się dwie klasy, które regularnie podczas całego roku szkolnego odwiedzały Bibliotekę – klasa 4A ze Szkoły Podstawowej nr 1 i klasa 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Paweł Beręsewicz, który prosto z Warszawy przyjechał do nas na spotkanie rowerem, jest tłumaczem literatury anglojęzycznej, twórcą książek dla dzieci i młodzieży oraz laureatem wielu nagród literackich. Jego najpopularniejsze książki to: seria o rodzinie Ciumków, „Poczet psujów polskich”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Noskawery” i wiele, wiele innych, o których mieliśmy okazję porozmawiać. Chętni (i odważni) uczestnicy spotkania mogli usiąść z autorem przy stoliczku i w swobodnej pogawędce zadać najtrudniejsze nawet pytania.

Oczywiście, żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi, a po zakończonym spotkaniu można było uzyskać w książkach autografy, zrobiliśmy też wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia na kartach książek, a kto wie… może nawet i na kolejnym spotkaniu?