Relacja ze spotkania „Stolica w ruinach”

11 października 2022 r. na spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim, mieliśmy ogromną przyjemność gościć dr. Karola Mazura – Kierownika Działu Edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pan Doktor przygotował i przeprowadził prelekcję pt. „Stolica w ruinach”, skierowaną do uczniów ożarowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego. Przekazana w interesujący sposób wiedza na temat Powstania Warszawskiego przybliżyła młodzieży, mieszkającej w mieście, w którym podpisany został w nocy z 2 na 3 października 1944 roku „Układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie”, historię jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach najnowszych Polski. Prelekcja, wzbogacona licznymi materiałami audiowizualnymi pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, dobranymi do wieku uczestników spotkania, była niebanalnym sposobem zachęty młodych ludzi do dalszego zgłębiania historii stolicy i historii lokalnej.
* * *
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego Panu Janowi Ołdakowskiemu za wyrażenie zgody na przeprowadzenie ww. prelekcji.