Rodzinny Dzień Dziecka z Biblioteką – relacja

W niedzielę, 28 maja, zaprosiliśmy Was na Rodzinny Dzień Dziecka z Biblioteką. Tym razem nasze stoisko opanowały bajkostwory.
Zapytacie co to takiego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy wygląda zupełnie inaczej. Wszystko zależy od wyobraźni i pomysłowości dzieci, które tworzyły te wyjątkowe potworki. Niektóre były nieco straszne, inne całkiem urocze i wesołe.

Oprócz tych własnoręcznie tworzonych stworków, boisko UKS Ołtarzew opanowały bajkostwory z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller Museum, MuBaBaO.

Odwiedzające nas osoby miały też okazję do zabawy klockami MuBaBaO, z których każdy mógł stworzyć wymarzoną konstrukcję. Okazało się, że to świetna zabawa dla każdego, dla dzieci, ale też rodziców i dziadków.

O 17.30 zainaugurowaliśmy IX Ożarowski/XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Wspólnie przeczytaliśmy „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

O 18.00 zaprosiliśmy na Bajkową Opowieść, którą ze sceny opowiedział Michał Malinowski z MuBaBaO.