Spotkanie autorskie online z Jackiem Cyganem

Operacja „Biblioteka bliżej ludzi – całodobowy zwrot książek”, mająca na celu doposażenie Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim w samoobsługowe wrzutnie i organizację imprez kulturalnych online, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji:

doposażenie Biblioteki, organizacja imprez kulturalnych, poprawa bezpieczeństwa w czasach pandemii Covid-19.

8 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem, autorem tekstów piosenek, poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem licznych festiwali muzycznych, a także znaną osobowością telewizyjną i radiową. Co szczególnie bliskie naszemu sercu, nasz Gość to także Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Ambasador Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Spotkanie to było pierwszym w historii naszej Biblioteki, ale też i w dorobku Pana Jacka, przeprowadzonym na platformie ZOOM. Rozmowa, prowadzona przez Elżbietę Paderewską, krążyła wokół tekstów poetyckich, inspiracji literackich, napisanych książek (w szczególności ostatniej, autobiograficznej pt. „Odnawiam dusze”). Autor przeczytał kilka swoich utworów, dał namówić się także na zaśpiewanie jednego z nich. Obecni na spotkaniu czytelnicy mogli zadawać pytania i żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. Autor umożliwił także zakup książek, ze specjalnymi, indywidualnymi dedykacjami. Dzięki pomocy Biblioteki pierwsze z nich trafiły już do adresatów.

Atmosfera spotkania i pogoda ducha naszego Gościa, sprawiły iż nie było czuć dzielącej nas odległości. W linku poniżej prezentujemy film, na którym zarejestrowaliśmy wydarzenie.

Spotkanie, współorganizowane z Domem Kultury „Uśmiech”, dofinansowane zostało w ramach projektu „Biblioteka bliżej ludzi – całodobowy zwrot książek”, dzięki któremu zakupiliśmy także samoobsługowe wrzutnie.