Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

18 września 2020 r. odbyło się pierwsze po długiej przerwie spotkanie autorskie w siedzibie Biblioteki.

Naszym gościem była Edyta Świętek, autorka porywających serce historii o ludziach i dla ludzi, po które chętnie sięgają ożarowscy Czytelnicy. Pisarka opowiadała o początkach swojej pracy, a także o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Podzieliła się ze słuchaczami swoją fascynacją Nową Hutą, gdzie się wychowała i w której dzieje się akcja sagi „Spacer Aleją Róż”. Dowiedzieliśmy się skąd pani Edyta czerpie wzorce swoich bohaterów, kto podpowiada jej ich imiona i nazwiska oraz dlaczego napisane powieści są tak różne.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze, a czytelnicy byli pod ogromnym wrażeniem gawędziarskiego stylu, w jakim autorka potrafi opowiadać o swoim życiu (nawet bardzo osobistym) i książkach. Miłym akcentem spotkania był konkurs dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania, w którym można było wygrać 4 egzemplarze powieści ufundowane przez Wydawnictwo Replika. Dużą niespodzianką był dla Czytelników i pracowników Biblioteki inny gość – autorka Aneta Krasińska, która przyszła na spotkanie z „konkurentką”. Zwieńczeniem spotkania było podpisywanie przez panią Edytę Świętek książek oraz wspólne zdjęcia.

W wydarzeniu udział wzięło 26 osób, spotkanie sfinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki”.

A oto spotkanie widziane oczami Autorki: https://edyta-swietek.blogspot.com/2020/09/spotkalismy-sie-w-ozarowie-mazowieckim.html