Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

25 kwietnia br. gościem Biblioteki był Kazimierz Szymeczko, pisarz, twórca literatury dziecięcej i młodzieżowej, bibliotekarz i polonista, laureat konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Wśród uczestników wydarzenia pt. „Survival, prepersi, powstańcy i my” byli uczniowie klas 4F i 5A Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim. Podczas spotkania Autor opowiadał o ekwipunku powstańca, o zasadach bezpieczeństwa na polu walki, także o opatrywaniu ran i zabezpieczaniu osób rannych. Na chwilę przenieśliśmy się też do współczesności, na wyprawę do lasu, w góry… okazało się, że dla własnego bezpieczeństwa warto być prepersem, nie tylko w czasach wojen i powstań narodowych.

Było to trzecie z cyklu przygotowanego przez Bibliotekę spotkanie autorskie, związane z obchodami 𝟭𝟲𝟬. 𝗿𝗼𝗰𝘇𝗻𝗶𝗰𝘆 𝘄𝘆𝗯𝘂𝗰𝗵𝘂 𝗣𝗼𝘄𝘀𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗦𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼. Zapraszamy na kolejne!