Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską – relacja

11 maja 2023 roku w Filii nr 1 w Józefowie odbyło się ostatnie już ze spotkań autorskich przygotowanych przez nas w XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Gościliśmy na nim popularną autorkę powieści historyczno-obyczajowych Marię Paszyńską.

Trafne pytania, dzięki którym bliżej poznaliśmy pisarkę, zadawała znana już z innych spotkań niektórym naszym czytelnikom Aneta Krasińska, także autorka wielu książek, a także twórczyni akcji społecznej „Pożycz, przeczytaj, poleć”. Bo któż lepiej może wiedzieć o co zapytać, niż druga osoba poruszająca się w podobnej tematyce?

Na początek kierownik Filii nr 1 Ewelina Połeć powitała oraz krótko przedstawiła zaproszone do rozmowy autorki. Niezwykle miłym akcentem były życzenia pomyślności od Pani Anety Krasińskiej skierowane do całego zespołu Biblioteki z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek, do których przyłączyła się także Pani Maria.

Podczas spotkania autorka m.in. cyklu „Owoc Granatu” bardzo zajmująco opowiadała o swoim procesie twórczym i warsztacie pisarskim, o specyfice osobistych relacji z historiami w trakcie pisania i tych już wydanych, ale także o swojej „jaskinii”, czyli domowej przestrzeni, w której zarówno tworzy, jak i odpoczywa. Nasi uczestnicy byli natomiast ciekawi np. czemu rzetelne przedstawienie tła historycznego jest dla niej tak ważne oraz jak przyjmuje opinie czytelników jej powieści. Po rozmowie znalazła się oczywiście chwila na rozdanie autografów czy wspólne zdjęcia. Obu Paniom, a także uczestnikom dziękujemy za przemile spędzony czas!

Wydarzenie było jednym z zaplanowanych przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim z okazji obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki”.