Spotkanie autorskie z Wojciechem Harpulą – relacja

Za nami kolejne spotkanie autorskie w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tym razem gościem Biblioteki był Wojciech Harpula, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny „Gazety krakowskiej”, współautor książek, min. „Zwrotnice dziejów: alternatywne historie Polski”.

Autor zabrał nas w wyjątkową podróż w czasie, którą wspólnie zaczęliśmy w czasach panowania Carycy Katarzyny. Pokazał, że niemal każda decyzja i działanie, pociągają za sobą konsekwencję, które mogą mieć wpływ na losy całych narodów, nawet wiele lat później.

„Co by się stało, gdyby nie wybuchło Powstanie Styczniowe”? Dziś możemy tylko gdybać, ale zgodnie z tezą autora losy narodu polskiego mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Czy decyzje podjęte wówczas były słuszne czy nie – tego nie będziemy oceniać. Zachęcamy jednak do sięgnięcia do książki autora (dostępnej w bibliotece) i wyciągnięcia własnych wniosków.

Dziękujemy za wyjątkową lekcję historii i zapraszamy na kolejne spotkania w ramach 160. rocznicy Powstania Styczniowego.