V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim było nietypowe, inne niż dotychczasowe wydarzenia. Z powodu pandemii część działań przenieśliśmy do sieci: na Facebooka, Instagrama i www Biblioteki, nie zabrakło też atrakcji przygotowanych dla odwiedzających Bibliotekę.
Już w marcu rozpoczęliśmy przygotowania – młodzieżowy wolontariat zajął się wyborem ulubionych, ważnych i ciekawych cytatów z książek cyklu oraz wykonaniem plakatu. 50 cytatów zyskało formę pocztówek stylizowanych na notatki w szkolnym zeszycie, ozdobionych grafiką. W tygodniu 22-26.03.2021 r. cytaty te zamieszczaliśmy w sieci o stałych porach: na śniadanie, obiad i kolację, a w siedzibie Biblioteki trwał mini happening, w którym każdy mógł zabrać do domu losowo wybrany cytat. Nie zabrakło też oczywiście nagrania fragmentu, czytanego przez pracownicę Biblioteki.
Hybrydowa forma wydarzenia spowodowała, że udało nam się dotrzeć do wszystkich grup wiekowych, nawet tych nieco już zmęczonych szkołą i pracą online. Pokazaliśmy, że nawet w czasie pandemii bezpieczna zabawa z książkami Małgorzaty Musierowicz jest możliwa.
W przygotowaniach udział wzięło 10 wolontariuszy, cytaty trafiły do 235 czytelników, a wydarzenie na Facebooku obserwowane było przez 224 osoby.