FERIE Z KSIĄŻKĄ W FILII W ŚWIĘCICACH ' 2019

Tematem tegorocznych spotkań z cyklu „Ferie z książką” w Filii w Święcicach był tytuł książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Pod ziemią, pod wodą”. Na zajęciach rozmawialiśmy o wszystkim co znajduje się w podziemnym i podwodnym świecie. Od zwierząt, roślin, minerałów po ślady przeszłości, urządzenia do wydobywania surowców, elementy infrastruktury miejskiej itp. W książkach wspólnie wyszukiwaliśmy ilustracje i informacje poszerzające naszą wiedzę na ten temat. Dzieci wykonywały też prace plastyczne przedstawiając swoich ulubionych mieszkańców „wnętrza ziemi”. Z tematem zajęć wiązały się również hasła odgadywane podczas zabawy w kalambury oraz prezentowane krótkie filmy.

Jak zwykle nie zabrakło nam czasu na aktywność ruchową i gry planszowe, a na zakończenie zajęć mieliśmy mały poczęstunek i chwilę wspólnej zabawy przy muzyce. Zimowe spotkania w Bibliotece upływały bardzo szybko i wesoło.

Oprac. TS