NIE WYJEŻDŻAJ! ZIMOWE SZALEŃSTWO W BIBLIOTECE

Cały pierwszy tydzień ferii w Bibliotece głównej upłynął pod znakiem różnorodnych zajęć dla maluchów. Zaczęło się od poszukiwania Wielkiej Stopy. Po projekcji filmu, młodzi odkrywcy wyruszyli na poszukiwanie skarbu, który Yeti ukrył w Bibliotece. Dodatkowo udało się nam odkryć ślad wielkiej stopy potwora, wokół którego dzieciaki mogły odrysować swoje, dużo mniejsze stópki. Drugi dzień ferii był poświęcony łamigłówkom i zagadkom. Nieprzypadkowo, ponieważ tego dnia (tj. 29 stycznia) obchodziliśmy Dzień Składanek i Łamigłówek. Taki wspólny trening umysłu był doskonałą okazją do integracji. Były rebusy, kalambury, a nawet twister. Następny dzień upłyną nam pod hasłem „ulepimy dziś bałwana”. Mimo braku śniegu powstało kilkanaście uroczych bałwanów ze skarpet i ryżu… W czwartek nasza Biblioteka zamieniła się w prawdziwe laboratorium naukowe, były eksperymenty, doświadczenia, a przede wszystkim mnóstwo zabawy. Kto by pomyślał, jakie cuda można zrobić z octu, wody i barwnika… Na koniec zorganizowaliśmy małą „corridę”. A, że główny bohater dnia okazał się byczkiem o gołębim sercu, to skończyło się na ponownym poszukiwaniu skarbów.

Było wesoło, głośno – całkiem nie jak w bibliotekach. A dla nas najlepszą nagrodą były pytania dzieci, czy za rok też zorganizujemy podobne zajęcia…

Przygotowanie i prowadzenie zajęć: Anna Marsula, Anna Rębisz i Martyna Zawada.

Oprac. MZ