DOŻYNKI GMINNE' 2019

Stoisko Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim na Dożynkach Gminnych w niedzielę 25 sierpnia cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Obfitowało w różnorodne atrakcje dla dużych i małych.

Przede wszystkim przedstawiliśmy bogatą ofertę Biblioteki na nowy sezon 2019/2020 skierowaną do młodych i tych trochę starszych mieszkańców. Zainteresowani uzyskali obszerną informację na temat proponowanych zajęć i mogli zgłosić chęć swojego udziału w wybranych działaniach. Do tego celu przygotowaliśmy specjalną Kolorową Tablicę Informacji o warsztatach, klubach i klubikach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim wraz z 2 filiami: w Święcicach i Józefowie. W zależności od wieku i zainteresowań każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dopytać bibliotekarza o szczegóły i zarezerwować miejsce.

Przygotowany kiermasz był jak zwykle gratką dla poszukiwaczy specjalnych okazji. Zwiedzający mogli znaleźć ciekawą książkę lub film, częstując się przy tym słodkimi winogronami - jak to na dożynkach przystało J.

Na tegorocznym święcie plonów prezentowaliśmy kolejny owoc naszej działalności wydawniczej. Kolorami i rysunkami wabiła wystawa ilustracji nowego tytułu. Już jesienią będzie dostępna książka pt. „Ale jaja! Jedno jajko - 15 przepisów”. To propozycja dla dzieci zawierająca przepisy na proste i smaczne potrawy z jaj. Tekst do tej książki napisały panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy.

Wielkie emocje wśród najmłodszych wzbudzał udział w opracowanej przez bibliotekarzy grze terenowej. Należało odszukać w okolicy 8 punktów oznaczonych logo biblioteki, pobrać z nich ulotki i zapoznać się z zamieszczonymi na nich ciekawostkami o Ożarowie. Ci, którym udała się ta sztuka otrzymali oryginalne pamiątkowe medale za spostrzegawczość i cenne informacje o ożarowskich placach zabaw. Jak się okazuje nie jest ich mało!

Dużym zainteresowaniem cieszyła się umieszczona na stoisku orientacyjna mapa gminy. Mieszkańcy nanosili na nią swoje ulice, osiedla, umieszczali wykonane samodzielnie techniką origami modele swoich domów. Powstała w ten sposób niezwykła makieta okolicy (do obejrzenia w Bibliotece Głównej). Była to też okazja do rozmowy o tym dlaczego Ożarów stał się naszym miejscem na ziemi.

Słoneczna pogoda, ciekawe książki, miłe rozmowy oraz świetna zabawa – z tym będą nam się kojarzyły Ożarowskie Dożynki 2019. To była udana niedziela!

Oprac. Teresa Sakowska i Ewa Bojarowska