Domki dla kotów

„Gdy mróz na dworze, nie zostawiajcie nas na lodzie”.

W dniu 17 października br. już po raz trzeci spotkaliśmy się w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim, by wraz z Fundacją „Chcę Mieć Przyszłość” budować styropianowe domki dla bezdomnych kotów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Są wśród nas”.

W gwarnej atmosferze, po obejrzeniu filmu instruktażowego, pod czujnym okiem Pani Ewy Komor-Mazur z Fundacji, dziewięć rodzin zbudowało wspólnie domki, które staną się schronieniem dla kotów w okresie jesienno-zimowym. Odbioru dokonał osobiście zaprzyjaźniony kot Gucio, który poleca je do zamieszkania od zaraz.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym samo dokarmianie kotów nie wystarczy. Powinniśmy zadbać o zapewnienie im ciepłego schronienia, poprzez otwarcie okienka w piwnicy lub postawienie styropianowego domku. Koty, czy inne zwierzęta czują tak jak my. Same nie upomną się o opiekę, dlatego należy uwrażliwić się na ich potrzeby. One z pewnością będą wiedziały jak się nam odwdzięczyć!

Finisz

Oprac. Anna Marsula