Mamy kolejne wyróżnienie w konkursie Cała Polska czyta dzieciom!

Działania naszej biblioteki na rzecz promocji głośnego czytania zostały dostrzeżone przez jury konkursu na najlepszą kampanię Cała Polska czyta dzieciom  już po raz trzeci.  Nasza koleżanka Ewa Pawlak, która jest wolontariuszką  Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, w roku szkolnym 2018/2019 koordynowała akcję głośnego czytania w ramach kampani i otrzymała imienne wyróżnienie jako liderka akcji. Oczywiście, wyróżnienie dostała również nasza biblioteka za organizację we wszystkich placówkach ciekawych wydarzeń czytelniczych. Gratulujemy naszej liderce, serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kampanię czytania i bardzo się cieszymy z wyróżnienia.

Dyplomdlabiblioteki

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród odbyła się w Warszawie 9 grudnia. Na zakończenie, podczas panelu literackiego "Wartości w literaturze",  nagrodzeni i zaproszeni goście  mieli okazję wziąć udział w dyskusji z udziałem Ambasadorów kampanii czytania - literaturoznawców Doroty Koman i prof. Grzegorza Leszczyńskiego, aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej oraz prezes Fundacji, Ireny Koźmińskiej.

Więcej o wydarzeniu i konkursie można przeczytać na stronie http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/wyniki-konkursu-cpcd-2019  i na facebooku

A tutaj kilka zdjęć z uroczystości:

Więcej zdjęć w Galerii

Fot. Dariusz Kawka