Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Wydarzenia

"Celujemy w kulturę" - wieczór kryminalny z Katarzyną Gacek na Strzelnicy U27


 

Nasza biblioteka wraz z panią Małgorzata Pietraszewską, właścielką Strzelnicy U27 w Ołtarzewie, rozpoczęla nowy cykl spotkań z książką pod nazwą "Celujemy w kulturę". Inicjatywa  - nieco przewrotnie -  dedykowana miłośnikom literatury detektywistyczno-kryminalnej nie tylko dlatego, że spotkania obywają się w budynku Strzelnicy,  ma (nomen omen) na celu promcję lokalnych pisarzy,  którzy akcję swoich książek lokują w okolicznych miejscowościach.

 

Na pierwsze spotkanie w cyklu zaprosiliśmy Katarzynę Gacek, autorkę komedii kryminalnej "W jak morderstwo".  Bohaterka  powieści odkrywa przypadkiem zwłoki młodej kobiety w parku koło ratusza w Podkowie Leśniej...  Oczywiście, prowadzi prywatne śledztwo jako detektyw amator wspomagana przez zaprzyjaźnionego policjanta. Jej perypetie, opisane na tle malowniczej podwarszawskiej miejscowości, tworzą wciagającą, zabawną historię, która zainteresuje każdą złaknioną rozrywki czytelniczkę (i złaknionego czytelnika).

 

 

W trakcie rozmowy z autorką dowiedzieliśmy się o jej literackich dokonaniach, takich jak na przykład powieści pisane współnie z Agnieszką Szczepańską, scenariusze do seriali TV (Sędzia Anna Maria Wesołowska) czy filmu "Za niebieskimi drzwiami" oraz książek dla dzieci w serii "Supercepcja".
W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych działąjacego przy naszej bibliotece, mieszkańcy okolicy i liczne grono fanów autorki z Podkowy Leśnej.
Pani Katarzyna opowiadała o swojej fascynacji książkami nieodżałowanej Joaanny Chmelewskiej i otwarcie przyznała, że czerpie inspirację z jej twórczości.  Podzieliła się także wspomnieniami z pracy ze współautorami swoich książek i opowiedziała o najbliższych planach, stąd wiemy, że niebawem zostanie nakręcony  film na podstawie powieści "W jak morderstwo" , a kontynuacja przygód sympatycznej pani weterynarz ukaże się już w kwietniu tego roku.
Pani Katarzyna Gacek okazała się bardzo ineteresującą rozmówczynią, która uwielbia spotkania z czytelnikami.
Zdjęcia ze spotkania publikujemy w naszej Galerii.  Za ich udostępnienie serdecznie dziękujemy Strzelnicy U27.
Oprac. Elżbieta Paderewska