Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży w Ożarowie Mazowieckim

Adres: ul. Szkolna 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki

Tel. /22/ 722 12 65

e-mail: biblioteka@ozarow-mazowiecki.pl

Kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualne godziny otwarcia.

Biblioteka dla dorosłych i młodzieży.

Zbiory: literatura piękna i popularnonaukowa dla dorosłych i młodzieży, lektury dla uczniów szkół średnich – placówka udostępnia stale powiększający się zbiór beletrystyki, regularnie wzbogacany o książki znajdujące się na listach bestsellerów. W Wypożyczalni znajduje się także zbiór audiobooków oraz filmów (dla wszystkich grup wiekowych) oraz zbiory regionalne.
Katalog: elektroniczny

Wejście do budynku nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W Wypożyczalni znajdują się piktogramy ułatwiające dostęp osobom z autyzmem.
Placówka posiada Kawiarenkę Internetową – pięć stanowisk oraz prowadzi obsługę czytelnika w systemie bibliotecznym Mateusz.

Honorowy tytuł: Biblioteka Przyjazna Zwierzętom.

Usługi:

• wypożyczanie książek z literatury pięknej i popularnonaukowej,
  • udostępnianie na miejscu słowników, encyklopedii ogólnych i specjalistycznych,
  • fachowe doradztwo informacyjne w zakresie doboru i wyszukiwania piśmiennictwa na konkretny temat,
  • profesjonalna pomoc w korzystaniu z katalogów bibliotecznych,
  • popularyzacja czytelnictwa: spotkania autorskie, Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, zajęcia warsztatowe, wystawy i in.
  • kluby zainteresowań np. genealogiczny, 3D,
  • wolontariat dorosłych,
  • współpraca z lokalnymi instytucjami i organizacjami w zakresie szeroko rozumianej popularyzacji kultury,
  • Wi-Fi, odpłatne kserowanie i skanowanie dokumentów.

Rok założenia: 1948

Informacje o tym, co dzieje się (i działo) w wypożyczalni znajdziesz klikając w tag #Ożarów