Wystawa ilustracji z książki M.O.D.A.

Mieliśmy wielką przyjemność prezentować w naszej bibliotecznej galerii wystawę ilustracji cenionej graficzki, malarki i ilustratorki Katarzyny Boguckiej. Jej rozpoznawalny styl przejawiający się w geometrycznych sylwetkach oraz kształtach, a także niebanalnej kolorystyce lubiany jest nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych.

Wystawa była dla nas tym większym powodem do radości, że prace na wystawie pochodziły z książki „M.O.D.A. Metki Obcasy Dżinsy Adidasy” (wyd. Dwie Siostry), którą napisała pracująca w naszej bibliotece Katarzyna Świeżak, odpowiedzialna za wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim i promocję. Kasia również oprowadzała po wystawie opowiadając o takich modowych ciekawostkach, jak np. ubrania, które samemu można na sobie stworzyć za pomocą… sprayu. Na wystawie szczególnym zainteresowaniem cieszyło się koreańskie wydanie książki M.O.D.A., które mogliśmy zaprezentować. Polskie wydanie można oczywiście wypożyczyć w naszej bibliotece :).