Zakażenie koronawirusem w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim

Informujemy, że u  jednej z osób zatrudnionych w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim potwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV-2.

O zaistniałej sytuacji placówka niezwłocznie poinformowała Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Powiatu Warszawskiego Zachodniego, która prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.

Zakażony pracownik przebywa w izolacji domowej. Osoby zatrudnione w placówce, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną pozostają również w izolacji domowej.

Wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim zostają zamknięte dla użytkowników do 24.10.2020 r.

Wszystkie zajęcia i spotkania w Bibliotekach odwołane zostają do 31.10.2020 r.

Terminy zwrotu książek, filmów, audiobooków, gier przypadające w terminach 12-26.10  przesunięte zosatają na dzień 2.11.2020 r.

Wszystkich Mieszkańców, którzy korzystali z usług Biblioteki na miejscu w dniach od 7 do 13.10.2020 r. prosimy o uważną obserwację, a w przypadku wystąpienia objawów Sars-Cov2 o kontakt z lekarzem i powiadomienie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (tel. 602-472-821). Zapewniamy, iż wszystkie wypożyczone w tym czasie zbiory przeszły obowiązkową kwarantannę oraz poddane zostały dezynfekcji.

Informacja o nowych zasadach funkcjonowania placówek bibliotecznych podana zostanie w osobnym komunikacie.

Wojciech Albiński                                                     Paweł Kanclerz

Dyrektor Biblioteki                                                   Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego