Zasady korzystania z zasobów i zajęć Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim – od 26.10.2020 r. wejście do „strefy czerwonej”

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy,

w związku z wprowadzeniem w życie przepisów z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1871), podtrzymujemy i wprowadzamy nowe zasady, zwiększające bezpieczeństwo w bibliotece głownej i jej filiach:

1. Podtrzymane zostają ograniczenia liczby czytelników przebywających jednocześnie w placówkach: Biblioteka Główna (Ożarów M.) – 3 osoby lub rodziny, Filia nr 1 (Józefów) – 2, Filia nr 2 (Święcice) – 1.
  2. Każdą zwróconą pozycję kierujemy do 7-dniowej kwarantanny. W czasie kwarantanny tych książek/gier/płyt nie można odebrać.
  3. Zachęcamy do zamówień z domu (po zalogowaniu na swoje konto w systemie bibliotecznym MATEUSZ, telefonicznie i przez portale społecznościowe) i odbierania już przygotowanych zestawów w bibliotekach. Wznawiamy zamówienia przez e-mail, kolejno na adresy:

a/ Ożarów – bibliotekaozarow@gmail.com

b/ Józefów – jozefow@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

c/ Święcice – swiecice@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

1. Zachęcamy do samodzielnych zwrotów do wrzutni, czyli skrzyń z logo biblioteki przed naszymi wejściami, które pojawią się w najbliższych dniach. Regulamin usługi znajduje się przy każdej wrzutni.
  2. Zajęcia w formie stacjonarnej odbywać się będą z ograniczeniem do 5 osób, zaś wydarzenia kulturalne organizowane przez bibliotekę do 25% przewidywanej wielkości widowni, co oznacza ich zmniejszenie, zawieszenie lub przeniesienie online.
  3. W pomieszczeniach wspólnych bibliotek czytelników i bibliotekarzy obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek/przyłbic oraz dezynfekcja rąk, a także zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób. Tymczasowo zamykamy toalety dla wypożyczających w budynkach bibliotek.
  4. W bibliotece głównej i filiach zostaje wprowadzona praca zespołowo-zmianowa, która ograniczy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i kwarantannę całej Biblioteki.

Zapraszamy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w standardowych godzinach pracy Biblioteki – na miejscu i online. O zmianach będziemy na bieżąco informować na www Biblioteki oraz na Facebook’u i Instagramie.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim

Wojciech Albiński