Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Tydzień Bibliotek to święto nie tylko bibliotek, ale przede wszystkim Czytelników. Gdzie najlepiej świętować? W Bibliotece, oczywiście!

Tradycyjnie już, jak co roku, odbyły się Imieniny Biblioteki obchodzone zarówno w ożarowskiej bibliotece głównej, jak i w filiach. 12 maja odwiedzili nas znamienici Goście -  Burmistrzowie Ożarowa Mazowieckiego - Paweł Kanclerz i Tomasz Tymoftyjewicz, ale przede wszystkim w obchodach towarzyszyli nam młodzi czytelnicy z Gimnazjum im. św. Wincentego Pallottiego i czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1. Burmistrzowie zasypani zostali gradem niebanalnych pytań, związanych nie tylko z lekturami, ale też z pracą w samorządzie, jej plusami i minusami, wymogami na określone stanowiska, a nawet z przyszłością sportu w gminie... Na wszystkie cierpliwie i z humorem odpowiadali, nawiązując tym samym bardzo sympatyczny kontakt z młodzieżą.

 

Trzeci Turniej szachowy o Puchar Biblioteki za nami!

 

6 maja 2017 Filia nr 1 w Józefowie, w ramach Tygodnia Bibliotek, zorganizowała i przeprowadziła przy pomocy niezastąpionego Przemysława Borowicza turniej szachowy dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 6 - 8 lat oraz 9 - 13 lat. Była to świetna okazja do sprawdzenia swych umiejętności i trening przed poważniejszymi rozgrywkami. W imieniu Biblioteki nagrody wręczyła pani Monika Dziedzic, Kierownik Filii nr 1 w Józefowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i odwagę, a Panom Przemysławowi Borowiczowi i Mateuszowi Orzechowskiemu za sędziowanie.

 

9 maja o godzinie 17.00 w naszej Bibliotece odbyło się przedstawienie teatralne pod tytułem „Wizyta”, którego scenariusz powstał na podstawie fragmentów „Uśmiechów dziecińswa”, „Dzienników” i „Przygód Człowieka Myślącego” Marii Dąbrowskiej. Biblioteka na półtorej godziny – z powodzeniem – zamieniła się w salon warszawskiej kamienicy w czasie wojny. O czym było przedstawienie? Do Marii Dąbrowskiej przyszedł jej brat Ludwik, o którym główna bohaterka na boku mówi, że popełnił mezalians, znikł z życia rodzinnego, przeniósł pod Żyrardów i … - widownia trwa w oczekiwaniu na rozmowę między dwójką bohaterów, która mogłaby to wyjaśnić. Rozmowę z Wielkiej Litery. Co jest zamiast?

W tę jesienną noc, 43 roku, już po getcie, na rok przed powstaniem? Niejako uchylając się, ona i on, zaczynają wspominać dzieciństwo, żywo, ze szczegółami, które pachną, brzmią i budzą w widowni własne wspomnienia. Ale do tej prawdziwej rozmowy, jak to często w życiu, jednak nie dochodzi. Dlaczego? Warto sprawdzić to samemu gdzieś w miejscu, gdzie będzie grana „Wizyta” wg scenariusza i reżyserii Grzegorza Gieraka, w obsadzie Justyny Kulczyckiej i Grzegorza Gieraka. My, widzowie, polecamy.

 

 

 Przejdź do Galerii

 

Oprac. WA

6 kwietnia Oddział dla Dzieci odwiedziła Dorota Sumińska, dobrze znana wśród miłośników zwierząt autorka m.in. dziecięcych bestsellerów "Dlaczego hipopotam jest gruby?" i "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?".