Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Dnia 8 grudnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim odbył się Ożarowski Dzień Wolontariusza. Wydarzenie to było przeznaczone dla wszystkich grup wolontariackich w gminie, miało na celu integrację środowiska, a ważnym elementem było także podsumowanie naszej całorocznej pracy.

 

Trzy dni intensywnych działań w Pracowni Świętego Mikołaja zaowocowały powstaniem fantastycznych (i fantazyjnych) kartek świątecznych. W warsztatach, prowadzonych przez Hannę Wojaczek, udział mógł wziąć każdy - bez wiekowych ograniczeń. Mamy nadzieję, iż cudowne kartki z dobrymi życzeniami nie tylko wprowadzą obdarowanych w świąteczny nastrój, ale też wywołają uśmiech na twarzach. Kolejna mikołajowa pracownia tradycyjnie za rok!

 

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. ES

11 grudnia br. w kinie Atlantic w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród za udział w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2017/2018. W tym roku Jury przyznało jedną Nagrodę Specjalną, trzy Nagrody równorzędne oraz sześć Wyróżnień Specjalnych i 7 Wyróżnień. Do Warszawy przyjechały wszystkie nagrodzone Koordynatorki/Liderki i odebrały z rąk Prezes Fundacji – Ireny Koźmińskiej, oraz Ambasadorek kampanii czytania – Doroty Koman i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, dyplomy oraz 15-tomowe kolekcje książek „Cała Polska czyta dzieciom” – wydany przez „Politykę” zestaw literackich pereł dla dzieci i młodzieży.
 
 
W Gronie Laureatów znalazła się także Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim. Nagrodę odebrały Ewa Sobieraj i Ewa Krupa z Biblioteki oraz Zbigniew Szelenbaum z Fundacji "Nasz Macierzysz", Radny Rady Miejskiej Ożarowa Mazowieckiego.
 
 
 
 
 
Nagroda ta jest już kolejną w zbiorach naszej placówki - po wyróżnieniu z roku 2016. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w całorocznej pracy na rzecz kampanii głośnego czytania. Trwa kolejny rok szkolny, czytamy więcej, częściej i cieszymy się, że coraz większa liczba Dzieci i Rodziców docenia nasze działania. Gratulujemy wszystkim Laureatkom Konkursu wspaniałej pracy, życzymy powodzenia w kolejnym roku!
 
 
Oto prezentacje Laureatek oraz pełne wyniki Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2017/18.
 
 
Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z Gali w Kinie Atlantic. Zdjęcia - Łukasz Giersz.
 
 
 
 
 

W sobotę, 1 grudnia 2018 r., dzięki współpracy z Józefowskim Kołem Polskiego Związku Niewidomych, w Filii nr 1 gościliśmy znaną i bardzo lubianą Katarzynę Łaniewską. Aktorka ma za sobą pół wieku owocnej pracy artystycznej na planie filmowym i scenie. Ogromną popularność przyniosła jej rola gospodyni wiejskiego proboszcza w serialu Plebania. Przyznała, że tak jak publiczność - ona również lubi Babcię Józię. Kreacja ta dała jej wiele satysfakcji, a jednym z powodów był fakt, że „można w niej (było) przemycić dużo życiowej mądrości i własnego poczucia humoru”. Taka atmosfera mądrości i humoru panowała także na sobotnim spotkaniu. Fani talentu i kunsztu aktorskiego babci Józi nie zawiedli się. Zasłuchali się w pełnych ciepła i mądrości opowieściach o życiu. Aktorka podarowała nam także cudne chwile zatrzymania swoją ekspresyjną interpretacją utworów Juliana Tuwima („bo on też z Łodzi pochodzi” jak nasz Gość).

 

Listopad w naszej Bibliotece upłynął pod znakiem Konferencji, ale nie tylko.... Przecież 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogła minąć bez spotkań z Najmłodszymi.

 


Podczas odwiedzin w Przedszkolu Publicznym nr 1 „Zameczek”, jego Filii oraz w Przedszkolu Publicznym nr 2 „Magiczny Ogród” rozmawiałyśmy z dziećmi o trudnych i abstrakcyjnych tematach, jakimi są niepodległość i patriotyzm. Odpowiednio dobrana literatura, czyli wspaniale ilustrowana książka Joanny Olech i Edgara Bąka „Kto Ty jesteś?”, stała się punktem wyjścia do rozmowy, przydały się także symbole narodowe i lokalne – flagi, godła oraz zdjęcia pomników. Dużo mówiliśmy o polskim języku, kolorach flag, o legendach i ich bohaterach, a po rozmowie i lekturze przyszedł czas na prace plastyczne. Grupy wspólnie wykonały piękne, trójwymiarowe polskie flagi, na których każdy uczestnik mógł zostawić ślad, czyli piękny kwiat w kolorze bieli i czerwieni.

 

Trudne tematy, w rozmowie ze świetnie przygotowanymi ożarowskimi przedszkolakami, wcale nie okazały się takie trudne.

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. ES