Spotkanie z Tomaszem Zimochem

8 września odbyło się spotkanie z Tomaszem Zimochem, komentatorem sportowym i politykiem, człowiekiem, który dzięki swoim nietuzinkowym komentarzom łączy pokolenia, sprawozdawcą 15. Igrzysk Olimpijskich, zdobywcą „Złotego Mikrofonu” – „za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu”.

Jak można się domyślić rozmowę zdominował sport, a przede wszystkim opowieści o chwilach największych triumfów polskich sportowców – głównie piłkarzy i skoczków narciarskich. Wróciliśmy we wspomnieniach do najdalszych skoków Adama Małysza, sukcesów piłkarzy Widzewa Łodź, a także chwil triumfu Zbigniewa Bońka. Dzięki opowieściom, posmakowaliśmy także goryczy porażki, która zawsze towarzyszy sportowej rywalizacji.

Nie obyło się bez „trofeów” z imprez sportowych. Na spotkanie Pan Tomasz przyniósł przemalowany but Zbigniewa Bońka ze skamieniałą trawą z Estadio Jalisco w Meksyku, rękawicę hokeisty z igrzysk zimowych w Albertville, a także tablicę z odległością ze skoczni w Trondheim – pamiętny skok Adama Małysza 138,5 m w Pucharze Świata. Przy okazji tego ostatniego gadżetu, mieliśmy też krótką, ale jakże wspaniałą ucztę dla ucha (i ducha). Jeszcze raz słuchając sławnego komentarza, mogliśmy znów usiąść na belce z naszym Mistrzem i pofrunąć w rekordowym skoku.

Z barwnych opowieści ze świata sportu przenieśliśmy się do świata polityki. Będąc posłem na Sejm IX kadencji Pan Tomasz z ław sejmowych przygląda się aktualnej walce na scenie politycznej, jednocześnie aktywnie działając na rzecz kultury. Wspomaga książkowo Bibliotekę Publiczną w Ustrzykach Dolnych, do której trafiły także dary z naszej biblioteki.

Na koniec spotkania nie zabrakło autografów i zdjęć z fanami Pana Tomasza. Spotkanie prowadził sympatyk Biblioteki –  Łukasz Klimkiewicz.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

Skip to content