Start gry terenowej „Spacer dawną Poznańską”

Nasza gra „Spacer dawną Poznańską” właśnie startuje.

Czy jesteście gotowi, by podjąć wyzwanie? Czy uda się Wam znaleźć wszystkie punkty, rozwiązać wszystkie zadania i łamigłówki? A przede wszystkim – czy uda się Wam nie zgubić?

Nie, wolimy posiedzieć w domu.

Na pewno? Właśnie teraz otwiera się przed Wami nowy świat –  pełen zagadek i przygód. Może podczas tej gry znajdziecie miejsce, w którym jeszcze nigdy nie byliście, a codziennie koło niego przechodzicie?

Tak! Co mamy zrobić?

Fantastycznie! Idźcie do Biblioteki przy ul. Szkolnej 2. Na drzwiach znajdziecie dwie wiadomości. Wybierzcie właściwą! Aby ją odczytać, będziecie potrzebować telefonu z aplikacją do odczytywania kodów QR.

Co będzie potrzebne podczas gry:

 1. Głośne czytanie – tak, żeby wszyscy słyszeli informacje z punktów, na których będziecie.
 2. Telefon lub tablet z dostępem do internetu.
 3. Zainstalowana aplikacja do odczytywania kodów QR. Większość telefonów ma taką aplikację zainstalowaną w systemie. Jeśli jednak takiej aplikacji nie ma, to należy pobrać ją z:
  1. W przypadku telefonu z androidem: https://play.google.com/
  2. W przypadku telefonu Apple: https://www.apple.com/pl/app-store/
 4. Coś do pisania – długopis i kartka wystarczą.
 5. Zapewne ciepłe ubranie, bo pogoda jednak jest zimowa.
 6. Może się przydać termos z ciepłą herbatą. 
 7. Do tego dużo wytrwałości, siły do chodzenia, cierpliwości przy rozwiązywaniu zadań, uważności (przy czytaniu, bo każda informacja może się przydać w przyszłości).
Gra jest bezpłatna. Cieszy nas, że chcecie spędzić swój czas dla wydarzenia, które zorganizowaliśmy. Jeśli napiszecie nam na koniec czy gra była udana, czy Wam się podobało, to będzie super.
Do przejścia jest ok 5,5 km. Dodając poszukiwania zagadek i ich rozwiązywanie, to należy zarezerwować sobie ok 2,5h. Całość można podzielić na dwie części, wystarczy, że znajdziecie punkt z kodem QR i następnego dnia zacząć z tego miejsca.
Podczas gry trzeba będzie się przemieszczać pomiędzy kolejnymi punktami. Czasem trzeba będzie się schylić, a czasem popatrzeć w górę. Warto dobrze wczytać się w przedstawione na punktach wskazówki lub w przedstawione informacje.
Jeśli zauważycie, że brakuje jakiegoś elementu lub jest zniszczony, to jak najszybciej zgłoście ten fakt na adres: bibliotekaozarow@gmail.com.
Skip to content