Załoga

Wojciech Albiński – Dyrektor Biblioteki

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 25
e-mail: w.albinski@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Pracuję w naszej bibliotece, ponieważ jest to cudowne wyzwanie, łączące w sobie wiele spraw, które są dla mnie ciekawe. Po pierwsze społeczność. Ożarów Mazowiecki jest młodym miastem, jego tożsamość wciąż się tworzy. Bardzo przyjemnie jest tworzyć ją w bibliotece. Po drugie wiedza i ludzkie historie. Myślę, że biblioteka to miejsce, które jak żadna inna publiczna instytucja daje szeroki dostęp dla wszystkich grup społecznych do żywych ludzi, ich historii, wiedzy i świata w ogóle. Sam jestem ciekaw wszystkiego. Po trzecie zmiana cyfrowa. Tyle się mówi i widać to na ulicach, że wszyscy utopimy się w ekranach. Tak, ale właśnie biblioteka to trochę koło ratunkowe, które pomaga poznać siebie i w tym pływającym świecie znaleźć. I na końcu: lubię czytać, zwłaszcza opowiadania (bo szybko przychodzi puenta) i eseje (by dowiedzieć się jak myślą inni).Prywatnie mieszkam w Ożarowie Mazowieckim, mam trójkę dzieci, lubię sztukę współczesną i ruch. Jestem też pisarzem. Niestety nie piszę kryminałów ani romantycznych powieści, co zapewnia rozpoznawalność, a czasem też pieniądze, lecz tzw. artystyczną prozę obyczajową. Wydałem dotąd dwa zbiory opowiadań („Przekąski-Zakąski” i „Oświęcimki”) i poradnik „Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą”, szykuję powieść pod okiem świeżo co znalezionego agenta literackiego. Od niedawna mam swoje hasło w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Albi%C5%84ski_(1977)

Ewa Pawlak – Zastępca Dyrektora, Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 24
e-mail: e.pawlak@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Jestem bibliotekarzem i biblioterapeutą, członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA (komisja rewizyjna). Zajmuję się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć czytelniczych dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych. Doradzam w wyborze literatury, chętnie też pomogę w tworzeniu zestawień bibliograficznych i obsłudze katalogów bibliotecznych różnych typów bibliotek. Jako Lider Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” od wielu lat propaguję głośne czytanie wszystkim grupom wiekowym. Prywatnie miłośniczka psów i jazdy na rowerze. Laureatka m.in.: I nagrody w konkursie na najlepsze scenariusze w ramach Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „Podpisz Pieska” ogłoszonym przez miesięcznik metodyczny „Bliżej przedszkola”, wyróżnień, nagród oraz nagrody głównej w Konkursach na najlepiej przeprowadzoną Kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w latach 2014-2020. 

Ewa Krupa – Instruktor Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 22
e-mail: e.krupa@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem. Moim zadaniem jest sprawowanie nadzoru i opieki merytorycznej nad placówkami bibliotecznymi w terenie. Zajmuję się także opracowaniem zborów bibliotecznych, melioracją katalogu i wdrażaniem nowych przepisów katalogowania. Opracowanie to moja pasja 🙂 . We wszystkich działaniach stawiam przede wszystkim na współpracę. Prywatnie uwielbiam dobre filmy, książki i jedzenie :).
Anna Rębisz – Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 23
e-mail: a.rebisz@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

W bibliotece pracuję na stanowisku Kustosz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Zajmuję się opracowaniem i udostępnianiem księgozbioru, obsługą czytelników a także archiwum zakładowym. Zawsze chętnie pomagam i doradzam. Moim zamiłowaniem są gry planszowe, co chętnie wykorzystuję w pracy m.in. przy Planszomanii. Prywatnie jestem miłośniczką thrillerów i czekolady z orzechami 🙂  oraz tworzenia (z moimi dziećmi) w myśl zasady „coś z niczego, a zabawa na całego”.

Anna Marsula – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży, Oddział dla Dzieci i Młodzieży
Koordynator ds. Dostępności

Telefon: +48 22 722 12 65 
e-mail: a.marsula@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Z wykształcenia jestem filologiem klasycznym, z zawodu bibliotekarzem. W bibliotece zajmuję się opracowaniem zbiorów oraz ich udostępnianiem, a ostatnio koordynuję kwestie dostępności biblioteki dla osób z niepełnosprawnościami. Jestem opiekunem katalogu centralnego. Interesuję się Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną – pracuję w Zespole ds. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej w Bibliotece Narodowej. Moim lekarstwem na stres i zmęczenie jest książka i dobra kuchnia, a ulubioną rozrywką rodzinne wycieczki.

Martyna Zawada – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 23
e-mail: m.zawada@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

W bibliotece pracuję na stanowisku Bibliotekarza w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży. Jest to dopiero początek mojej przygody w tym zawodzie, jednak od zawsze książki były moją pasją. Ponieważ w Ożarowie mieszkam od niedawna, praca tu, to też możliwość poznania nowych ludzi. Prywatnie fanka siatkówki, miłośniczka jamników, a od niedawna właścicielka kota indywidualisty.

Łukasz Wojdyga – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 23
e-mail: l.wojdyga@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Z wykształcenia bibliotekarz. W bibliotece spotkacie mnie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży, gdzie chętnie pomogę i coś doradzę. Czytam literaturę faktu i dobrą fantastykę (bardziej sci-fi niż fantasy). W swojej pracy stawiam na współdziałanie, dlatego mam nadzieję, że będę mógł z Państwem spotkać się na zajęciach, kursach i majsterce. Jestem opiekunem zajęć z druku 3D i prowadzę podstawy programowania dla dzieci – z robotami Photon. Z zamiłowania cyklista i wagabunda, nie pogardzę grą planszową i dobrą kuchnią.

Katarzyna Świeżak – Samodzielne Stanowisko ds Wydawniczych

Telefon: +48 22 722 12 65 w. 22

Z wykształcenia – historyczka sztuki, z zawodu – redaktorka. Przez 13 lat w tygodniku Wysokie Obcasy kierowałam działami: Styl Życia, Moda, Podróże. Współtworzyłam miesięcznik Wysokie Obcasy Extra. Postanowiłam jednak porzucić gazety, których żywot jest krótki, na rzecz wiecznie żyjących książek. Podjęłam pracę w bibliotece, by prowadzić przede wszystkim projekty wydawnicze. Sama jestem autorką dwóch książek: „Najgroźniejsze pędzle. Obrazy na koniec wieku”, wyd. KAW, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Warszawie oraz dla dzieci – „M.O.D.A. Metki, obcasy, dżinsy, adidasy”, wyd. Dwie Siostry, a także kuratorką kilku wystaw.
Z Ożarowem mam bliskie kontakty od ponad 20 lat – tu przeprowadzili się z Warszawy moi rodzice.

Ewelina Połeć – Kierownik Filii nr 1 w Józefowie

Telefon: +48 22 292 60 22 
e-mail: e.polec@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Z wykształcenia kulturoznawczyni i animatorka kultury. Zawodowo cenię sobie możliwość dzielenia się wiedzą i inspirowania ludzi do działania, ale też czerpanie wiedzy i inspiracji od innych, a praca w bibliotece jest dla mnie świetną przestrzenią, by to realizować. Bardzo interesuje mnie sztuka, dlatego w działaniach z grupami lubię wykorzystywać techniki plastyczne i inne artystyczne metody. Prywatnie miłośniczka kotów, współczesnej literatury pięknej i aplikacji mobilnych.

Teresa Sakowska – Kierownik Filii nr 2 w Święcicach

Telefon: +48 22 721 02 60 
e-mail: t.sakowska@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Pracuję w najmniejszej placówce naszej Biblioteki. Największą satysfakcję sprawiają mi zajęcia prowadzone z najmłodszymi czytelnikami. Cenię sobie również spotkania i rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę seniorami, których przeżycia i doświadczenia mogłyby być tematem niejednej ciekawej książki.

Witold Kekusz – Filia nr 2 w Święcicach

Telefon: +48 22 721 02 60
e-mail: w.kekusz@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Jestem najmłodszym stażem pracownikiem biblioteki. Od dziecka moją pasją były książki. Mimo, że dom był pełen książek, to szybko się z nimi uporałem i zacząłem odwiedzać bibliotekę. I tak mi zostało do dzisiaj:) Mam nadzieję, że będę dobrym przewodnikiem dla młodych czytelników w świecie książek. Pasje: podróże, zwierzęta, fantastyka, joga. Kulinarnie weganin:) Jestem wśród tych, którzy chcą zmienić świat na lepsze, ciągle szkolę się jak szkodzić mniej środowisku.

Hanna Wojaczek – Asystentka ds. obsługi

Telefon: +48 22 722 12 65 
e-mail: h.wojaczek@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Dbam o estetykę biblioteki, rejestruję faktury oraz pisma przychodzące/wychodzące i umowy, doręczam i wysyłam wszelkiego rodzaju dokumenty, pomagam w zajęciach w Oddziale dla Dzieci, organizuję również ciekawe warsztaty tematyczne dla młodzieży i dorosłych pn. „Zręczne ręce”.

Skip to content