Konkurs fotograficzny „❤️Ożarów Mazowiecki” 2023

Informacje dotyczące konkursu
"❤️Ożarów Mazowiecki"

Zapraszamy do udziału w Konkursie fotograficznym „❤️ Ożarów Mazowiecki”, którego Organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, a Współorganizatorem Gmina Ożarów Mazowiecki.

Celem głównym konkursu jest wyłonienie najlepszych fotografii promujących walory Gminy Ożarów Mazowiecki na potrzeby stworzenia wielkoformatowej wystawy ulicznej oraz wykorzystania ich w promocji gminy.

Czekamy na zdjęcia m.in. o tematyce: przyroda, historia (fotografie współczesne obiektów historycznych), kultura, architektura, turystyka, sport i rekreacja.

Wydrukowane na papierze fotograficznym prace konkursowe w formacie A4 należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty / dowolnej firmy kurierskiej do 15 września 2023 r. do siedziby Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Szkolnej 2 (decyduje data wpływu).

Szczegółowe informacje w poniższym regulaminie:

Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować na adres: konkurs@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl.

Na autorów zwycięskich fotografii czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Zapraszamy!

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1. Dotyczy §4 pkt.2 „Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, będące oryginałami (nie zezwala się na używanie programów do obróbki fotografii, fotografia nie może być kolażem, fotomontażem itp.), uwzględniające obiekty charakterystyczne dla Gminy Ożarów Mazowiecki.”:

Pytanie: W regulaminie jest zapis o braku zgody na obróbkę w programie fotograficznym. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to kategorycznie zabronione czy też dotyczy znacznego retuszu, natomiast poprawa koloru, światła, ostrości itd. jest dopuszczalna (jest to często podstawą zdjęć, szczególnie w tych czasach). Jeżeli jednak niedopuszczalne są żadne poprawki, jak będą weryfikowane zdjęcia pod tym kątem (pytam, ponieważ drobne poprawki kosmetyczne nie będą dostrzegalne gołym okiem i np. jeżeli ja pytam to uzyskam odpowiedź, ale na pewno mogą pojawić się zdjęcia obrobione pośród innych przesłanych prac)?

Odpowiedź: Prosimy o zdjęcia, które nie są poddane dużej obróbce graficznej – nie są montażami, kolażami z różnych zdjęć. Ideałem by było, aby nie poddawać ich żadnemu retuszowi, aby wszyscy uczestnicy mieli równe szanse, zdajemy sobie jednak sprawę z możliwości zwykłych aparatów w telefonach, już nie mówiąc o sprzęcie profesjonalnym. Poprawa koloru, światła, ostrości itd. jest więc dopuszczalna.