Majowe lekcje biblioteczne w Filii nr 2 w Święcicach

„W świecie książki z biblioteką za pan brat” – w myśl hasła, 20 – 24 maja obfitował w moc odwiedzin uczniów Szkoły Podstawowe im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Święcicach.

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych promujących czytelnictwo. W bibliotece nie mogło zabraknąć rozmów o: nietypowych bibliotekach, mobilnych bibliotekach czy pomysłach na książkę.
Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie do czego jeszcze mogą one służyć.

Dzieci z młodszych klas dowiedziały się m.in. jak powstaje książka, pomógł im w tym film stworzony na warsztatach animacji w Księgarni Dwie Siostry pt.: „Jak powstaje książka”. Była to również świetna okazji do rozmów z młodzieżą o zasobach Biblioteki Narodowej, czy bibliotece internetowej Wolne Lektury.

Majowe spotkania z książka zakończyły się wykonaniem przez dzieci i młodzież zakładek do książek.

Dziękujemy za te wspólne chwile!