Wakacyjne zajęcia w Filii nr 2 w Święcicach

Krasnoludki są wśród nas❗️🧙‍♂️

Pod takim hasłem odbywały się wakacyjne zajęcia w Filii nr 2, w ramach Bibliotecznej Pracowni Kreatywności, w ostatnim tygodniu sierpnia. Podczas zajęć udaliśmy się na literacki bal u Królowej Wiosny, zgłębialiśmy krasnoludkowe tajemnice. Krasnale występują niemal na całym świecie. Są w Polsce, innych krajach Europy i na innych kontynentach. To fenomen, w który wierzą dzieci na całym świecie, a nawet nie tylko dzieci. W Polsce miastem krasnoludków jest Wrocław, w którym znajduje się już ponad 360 figurek krasnali. Uczestnicy warsztatów również tworzyli unikalną kolekcję krasnoludków, każdy wykonany inną techniką. Pierwszy w kolekcji był skarpetkowy, kolejny z butelki, następnie ze słoiczka oraz kartonowy. W krasnoludkowej kolekcji nie mogło zabraknąć skrzatowych kolorowanek z własnoręcznie zaprojektowanymi i wykonanymi okładkami metodą decoupage. Podczas warsztatów uczyliśmy się🪡🧵 szyć nieodłącznego atrybutu krasnoludka, czyli czapeczki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Cieszymy się, że mogliśmy umilić i uatrakcyjnić dzieciom ostatnie dni letniego wypoczynku. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

Pamiętajcie Biblioteka na Was czeka!