Academica

ACADEMICA – pierwsza bezpłatna wypożyczalnia publikacji naukowych w Polsce stworzona przez Bibliotekę Narodową. ACADEMICA to system wypożyczeń międzybibliotecznych, w którym użytkownik może skorzystać z elektronicznej wersji w cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA na terminalu w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. 

ACADEMICA oferuje w swych zasobach: podręczniki akademickie, publikacje naukowe, czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to bardzo przydatne narzędzie do poszukiwań publikacji dla naukowców, studentów, badaczy, historyków i innych zainteresowanych, ponieważ publikacje naukowe wydawane są w niskich nakładach i często nie są one dostępne w bibliotekach. 

Aby stać się aktywnym czytelnikiem ACADEMICA, należy zapisać się w naszej bibliotece. Użytkownik, który otrzyma login i hasło po zalogowaniu ma dostęp do wszystkich publikacji w ACADEMICA i metadanych oraz pełnej funkcjonalności. Publikacje chronione prawem autorskim można czytać w czasie, który użytkownik sobie zarezerwował na dedykowanym terminalu. Zapraszamy do korzystania z ACADEMICA.

Legalne
źródło
wiedzy

Skip to content