Biblioteczna Pracownia Kreatywności w Filii nr 2 w Święcicach – relacja

Tematem przewodnim kwietniowych warsztatów w 🖌🖍✂️ Bibliotecznej Pracowni Kreatywności 🖌🖍✂️ był papier. Bez papieru nie było by tradycyjnej formy książki. Wielu czytelników nie wyobraża sobie innego sposobu czytani, niż czytanie właśnie drukowanych publikacji.

Na spotkaniu rozmawialiśmy o gramaturze papieru, możliwościach jego postarzania „domowymi” sposobami oraz o narzędziach do zmiany tekstury.
Wykorzystując białe kropki, wycięte z arkuszy papieru, uczestnicy stworzyli na czarnym tle obrazy pawi. Zaprojektowali również okładki do sowich zeszytowych notatników.

Nasze warsztaty zbiegły się ze 📚📖🌹Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, który właśnie obchodzimy 23 kwietnia. Nie można było wybrać lepszej daty na warsztaty papierowych rozcieranej niż święto książki.
📚📖📚📖📚📖📚📖📚📖📚📖📚📖📚📖📚📖📚