Co słychać w Klubie Pasjonatów? – relacja marzec-czerwiec 2023

Uczestnicy Klubu Pasjonatów nie zwalniają tempa, spotykają się i robią razem fantastyczne rzeczy! Poniżej przedstawiamy relacje z wybranych spotkań.

Marzec rozpoczyna się oczywiście od święta wszystkich kobiet, a Panie zdecydowanie przeważają pośród Pasjonatów. Na spotkaniu 9 marca pan Stanisław jako reprezentant Panów w gronie Klubowiczów złożył wszystkim obecnym Paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet i uraczył czymś słodkim. Ponadto zorganizowaliśmy z tej okazji kreatywne warsztaty z rękodzieła dla seniorów i wszystkich chętnych osób, podczas których uczestniczki miały okazję spróbować swoich sił w wyplataniu makramy, czyli jednej z tradycyjnych form, która od jakiegoś czasu powraca do łask w nowoczesnym wydaniu. Prowadząca warsztaty Pani Zofia Lipińska zaprezentowała podstawowe sploty oraz ciekawe przykłady ich wykorzystania. Choć okazało się, że ta technika nie należy do najprostszych, całemu spotkaniu towarzyszyły miłe rozmowy i żarty. W tak świetnej atmosferze udało się oczywiście zobaczyć pierwsze efekty!

16 marca, z racji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Poezji,  królował właśnie ten piękny gatunek literacki. Uczestnicy zgodnie uznali, że obecnie w dużej mierze niesłusznie pomijany lub zapomniany w czytelniczych wyborach. Wspólnie zaczęliśmy przeglądać tomiki poetyckie z naszego bibliotecznego regału… i okazało się, że kryją one mnóstwo perełek! Głośno czytaliśmy spontanicznie znalezione wiersze, która nam się spodobały, m.in. autorstwa Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jonasza Kofty czy Jana Brzechwy. Chętne osoby przepisały wybrany przez siebie utwór, a niektóre poczuły przypływ weny i stworzyły własne – oczywiście o nadchodzącej już wiośnie!

Jeśli wiosna, to oczywiście również Wielkanoc. W świąteczny nastrój wprawiły Klubowiczów zajęcia 23 marca z tworzenia wielkanocnych dekoracji techniką decoupage, zaś tydzień później 30 marca już zgodnie z tradycją spotkaliśmy się na „jajeczku”.

Na spotkaniach Klubu uczestnicy często dzielą się niezwykle ciekawymi historiami ze swojego życia. Tak było także 25 maja, kiedy to rozmowa toczyła się wokół zainteresowań i hobby. Wypełniliśmy rysunek latającego balona rzeczami, które nas uskrzydlają, pomagają w rozwijaniu pasji oraz tymi, które to utrudniają i ściągają nasz zapał w dół. Cieszymy się bardzo, bo wnioskiem ze spotkania było, że więcej jest tych pozytywnych spraw i seniorzy z powodzeniem realizują swoje różnorodne pasje – także podczas spotkań w bibliotece!

Warto wspomnieć również o tym, że 20 kwietnia seniorzy wzięli udział w Akcji Żonkile, a także pojechali 15 czerwca na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

22 czerwca ponownie pojawiły się twórcze klimaty. Panie wykonały wówczas eko-ramki i obrazy z mchem chrobotkiem, co wszystkim sprawiło dużo przyjemności, a efekty- zachwycające!

Natomiast 29 czerwca podsumowaliśmy sobie pełen wrażeń sezon na ostatnim spotkaniu przed wakacyjną przerwą – przy przepysznym późnym śniadaniu! Powrót z działaniami we wrześniu, a tymczasem wszystkim uczestnikom życzymy udanych wakacji!