Co znajdziemy „między wierszami”? Wieczór poetycki w Filii nr 1 w Tygodniu Bibliotek

W piękny, wiosenny wtorek 10 maja 2022 roku, Filię nr 1 w Józefowie wypełniły dźwięki muzyki i recytacja nietuzinkowych wierszy. A wszystko to na wieczorze poetyckim pod tytułem „Między wierszami”, który zorganizowaliśmy wraz z Dom Kultury Uśmiech w ramach Tygodnia Bibliotek.

Gościliśmy na nim Panią Iwonę Manistę-Kutryś – mającą w swoim dorobku już dwa albumy muzyczne wokalistkę, kompozytorkę, a także aktorkę wraz z  Panią Ewą Jowik – poetką, pisarką, autorką kilkunastu tomików i wielu tekstów piosenek.

Twórczynie zafundowały nam cały wachlarz emocji zawartych w autorskiej poezji i tekstach piosenek Pani Ewy oraz kompozycjach muzycznych i interpretacjach wokalnych Pani Iwony. Publiczność żywo reagowała, zaś jeden z utworów „Płyniemy” nawet odważyliśmy się wspólnie wykonać. Cały koncert świetnie wpisał się w tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek, które brzmiało „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Było o krętych drogach życiowych, związkach damsko-męskich, trochę o wolności. Można by rzec – „samo życie”! Obowiązkowo pojawiły się wątki związane z czytaniem oraz książkami, np. jak to bibliotekę w Józefowie odwiedziły mole. Wiele utworów miało refleksyjny klimat, ale podczas występu nie zabrakło także humoru i parodii.  Artystki zdradziły nam również w rozmowie kulisy swojej twórczości i wieloletniej współpracy. Dziękujemy obu Paniom za wspaniały recital, który udowodnił, że często najciekawsze rzeczy kryją się właśnie „między wierszami”…

Skip to content