Cykl „Spacerowanie i czytanie” – relacja

Coś dla ciała i coś dla ducha. Po bardzo owocnym spotkaniu w Filii nr 1 w Józefowie wprowadzającym do nordic walking, zainicjowaliśmy dłuższy, wakacyjny cykl cotygodniowych treningów dla wszystkich chętnych dorosłych osób z instruktorką Panią Anetą Krajewską. Ponadto zakończeniu każdego ze spotkań towarzyszyło wspólne czytanie na głos fragmentów książek.

Grupa uczestniczek trenowała z kijkami, obierając różne trasy i co tydzień w miarę postępów zwiększając odrobinę długość trasy. Oprócz aktywności fizycznej, spacery zapewniały także fantastyczny kontakt z naturą. Była to również okazja do odkrywania malowniczych zakątków w okolicy, jak np. Kuźnia napoleońska z XIX wieku w Płochocinie.

 

Zaś wu wytchnieniu spędzaliśmy kilka miłych chwil z książką. Najczęściej były to felietony, np. z pozycji „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, „Chamo Sapiens” Jacka Fedorowicza czy idealnie pasujący do naszego cyklu fragment tomu „Mimochodem o chodzeniu”.

Treningi nordic walking, a przy okazji także czytanie pod chmurką zapewniało wszystkim dawkę ruchu, wprawiało w dobry humor oraz sprzyjało integracji. „Warto chodzić. Baterie naładowane na cały dzień.” – podsumowała jedna z uczestniczek, a my w pełni się zgadzamy!

Skip to content