DKK z nowym rokiem

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki w Ożarowie, tym razem online, już za nami. W ośmioosobowym gronie, 13 stycznia, rozmawiałyśmy o tym dlaczego w ogóle lubimy czytać, co dają nam książki, czego w nich szukamy. Oprócz powodów oczywistych dla których sięgamy po książki (poszerzania wiedzy, przenoszenia się w inny świat, odrywania od codziennych spraw, chwil relaksu) okazało się, że kierują nami powody i te mniej oczywiste, jak rozwijanie własnej wyobraźni, szukanie i znajdowanie inspiracji do różnych działań, a także diagnozowanie swoich stanów emocjonalnych. Niektóre Klubowiczki przyznały się nawet do nałogu czytania :). To być może jedyny nałóg, który niesie za sobą wyłącznie pozytywne konsekwencje (no, może poza faktem „zarywania” nocy). 

W czasie dyskusji padły konkretne nazwiska autorów, których najbardziej lubimy: Isabel Allende, Kena Folletta, Joanny Bator, Eleny Ferrante, Ałbeny Grabowskiej i tytuły książek, które ostatnio nas zachwyciły: z serii „Siedem sióstr” Lucindy Riley, „Ucho igielne” Wiesława Myśliwskiego czy „Rozmowy z Dalajlamą” Rajiva Mehrotra.

Kolejne spotkanie, w lutym, poświęcone będzie jednej książce. O szczegółach poinformujemy jeszcze w tym miesiącu. Zachęcamy do dołączenia do naszego DKK!

Ilustracja: Mohamed Hassan/Pixabay, zdjęcia: Kranich17, Congerdesign/ Pixabay

Skip to content