Dożynki Gminne 2021

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim uczestniczyła w gminnych dożynkach, a nasze stoisko, i tym razem, było chętnie odwiedzane. Spośród atrakcji przez nas przygotowanych największe zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła  gra terenowa (rozdaliśmy 42 złote medale), a wśród dorosłych – kiermasz książek.

Okazało się, że gra terenowa dotycząca Józefowa, wcale nie była łatwym zadaniem, ponieważ kartki z informacjami o osadzie zostały dobrze ukryte na boisku AKS FC Płochocin. Zdarzyło się, że musieliśmy podpowiedzieć młodym uczestniczkom i uczestnikom gry, gdzie powinni szukać brakujących informacji. Złoty medal czekał bowiem tylko na tych, którzy znaleźli wszystkie sześć kartek. Nagrodą za uczestnictwo w grze były również książki oraz piękne zakładki.

Filia nr 1 w Józefowie zaprezentowała wystawę prac, które powstały podczas wakacyjnego kursu graficznego. Nasza placówka w Józefowie miała też szczególny powód do radości: dożynkowy wieniec wykonany przez Klub Pasjonatek z Józefowa zdobył I nagrodę w  gminnym konkursie. Wieniec Pasjonatek, jak i jego silna „konkurencja”, prezentowane były w trakcie dożynek, przy scenie, nieopodal boiska. Na naszym stoisku można było natomiast podziwiać piękne wianki, również wykonane przez Klub Pasjonatek, tym razem dla nas, bibliotekarek. I choć na dożynkach znaleźli się chętni do ich kupna, nie rozstałyśmy się z nimi, bo dla nas są bezcenne.

Filia nr 2 w Święcicach zaprezentowała z kolei wystawę prac uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej w Święcicach, które powstały w związku z konkursem na okładkę komiksu. Wystawa przyciągnęła uwagę zwłaszcza młodszego pokolenia zwiedzających.

Dożynki gminne za nami, a przed nami kolejne wydarzenia, do których już się intensywnie przygotowujemy.

Do zobaczenia wkrótce!

Skip to content