Dyskusyjny Klub Komiksowy – relacja

Dyskusyjny Klub Komiksowy, 21 marca 2024

Nasze spotkania mają bardzo ciekawy przebieg, bo zaczynamy od kulturalnego przeglądu tego co czytaliśmy, widzieliśmy i gdzie byliśmy. Z tego przeglądu ciężko nam później uciec, bo każdy ma pytania, prosi o rozwinięcie myśli i tak mija pierwsze pół godziny, a gdyby ktoś nad tym nie czuwał, to pewnie trwałoby i godzinę, a przecież spotykamy się by rozmawiać o komiksach.

W tym miesiącu czytaliśmy dwa komiksy z serii „Lightfall”. Może to niektórych dziwić, bo to komiksy dla dzieci, ale jednak poruszające wiele wątków, które dla dorosłych mają duże znaczenie. Wszyscy przyznaliśmy, że komiks jest pięknie narysowany, szczególnie te kadry, które dotyczyły natury. Przedstawiona historia jest bardzo ciekawa, jednak każdy zwrócił uwagę, że jest to komiks dla dzieci i wiele wątków nie jest zbyt głębokich.

Zastanawialiśmy się czy to komiks dla dziewczynek, wszak główna rola przypadła płci pięknej i czy to może mieć jakieś znaczenie dla chłopców. Sama historia jednak jest tak przedstawiona, że chyba każdy chłopiec, któremu przypadnie do gustu warstwa graficzna, nie powinien mieć problemu (… że to komiks dla dziewczyn).

Jeśli Wasze dzieci lubią komiksy, to warto go podrzucić do czytania i oglądania, bo jak wcześniej pisałem, w warstwie graficznej jest przepiękny.

Na kolejne spotkanie, które odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 18:00, wybraliśmy „Polski Komiks Kobiecy”, jeśli bylibyście chętni, by się z nim zapoznać, to dawajcie znać na l.wojdyga@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl, mamy dwa egzemplarze, którymi się dzielimy.

Skip to content