Ferie w Bibliotece „W naszej bajce” – relacja

❄️Ferie zimowe w Bibliotece „W naszej bajce” ❄️

Od początku ferii po korytarzach Biblioteki wesoło niosła się piosenka „Witajcie w naszej bajce…”, dzięki której codziennie przenosiliśmy się do świata Pana Kleksa i jego Akademii. Jednak bajka jak to bajka… kiedyś się kończy i tak w piątek odbyły się ostatnie zajęcia w magicznej szkole, gdzie wykładają najlepsze profesorki magii w całej okolicy: Profesorka od wybuchowych akcji – Ania, Profesorka od ostrego cięcia – Małgosia, Profesorka fotonka – Ewa oraz Profesorka igłą szyta – Hania. Nic nie odbyłoby się bez naszej asystentki od zadań specjalnych Darii. Ale zacznijmy od początku…

W poniedziałek młodzi adepci Akademii wzięli udział w zajęciach z „kleksomanii”, podczas których mieli okazję poznać nietuzinkowe metody malowania, modne w czasach, kiedy jeszcze nikt nie słyszał o słynnej Akademii przy ulicy Czekoladowej.

We wtorek wspólnie poznaliśmy tajniki mody Pana Kleksa podczas lekcji „Stylówka Akademii”. Efekty mogliście zobaczyć na filmie, opublikowanym w piątek. ↙️

W środę zaprosiliśmy uczniów na zajęcia „Doświadczalnik Pana Kleksa”, w czasie którego stworzyliśmy wybuchowy wulkan kolorów, 10 musujących szklanek, zimowe bałwanki Ambrożego Kleksa, a wszystko to zwieńczyły odlotowe wyścigi pojazdami po ulicy Czekoladowej. I tu absolutnie nie powiemy „Dzieci, nie próbujcie tego w domu”. Wręcz przeciwnie! Przeprowadzajcie doświadczenia i dzielcie się pomysłami z innymi.

Z kolei czwartek to idealny czas na „magiczny prezentownik”, w trakcie którego dzieci mogły przygotować drobne upominki dla najbliższych. I tak powstały kolorowe bransoletki, „gniotki” z kulek hydrożelowych oraz okolicznościowe kartki z życzeniami. Takie własnoręcznie przygotowane prezenty z całą pewnością ucieszą wszystkich obdarowanych.

Ostatniego dnia, w piątek, wspólnie z Panem Kleksem wyruszyliśmy w lot w kosmos. Cóż to była za wyprawa! Spotkaliśmy kosmiczne stworki Photony, które wspólnymi siłami oswajaliśmy. Jednak żeby dotrzeć do ich wioski musieliśmy najpierw rozwiązać logiczne łamigłówki oraz zagrać na kosmicznych instrumentach bum bum rurkach. Każda fałszywa nuta mogła oddalić nas od przedostania się do wioski Photonów. Jednak uczniowie naszej Akademii poradzili sobie śpiewająco i bez większych przeszkód weszliśmy do kosmicznej krainy naszych nowych znajomych.

Przygoda ze światem Pana Kleksa zakończyła się, ale jak z każdej bajki, tak również z naszej płynie morał… Biblioteka to magiczne miejsce, które przenosi każdego do dowolnie wybranego świata. Kiedyś był to Hogwart w którym uczył się Harry Potter, tym razem magiczna Akademia Ambrożego Kleksa. Gdzie wyruszymy następnym razem? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy pewność, że i tym razem będzie to wspaniała przygoda!