Festiwal Filmów o Sztuce OnArt – relacja

20 listopada w Bibliotece Głównej odbył się Festiwal Filmów o Sztuce OnArt, którego organizatorem jest Leon Studio oraz Fundacja Rozwoju Kinematografii. On Art to jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce w całości poświęconych filmom o sztuce. Od kilkunastu lat prezentuje polskiej publiczności filmy o artystach i zjawiskach z różnych kontynentów, kultur i dziedzin sztuki. Ożarów Mazowiecki znalazł się wśród pięciu miejscowości w Polsce, w których zaprezentowano Pokazy Finałowe On Art Festiwalu Kina i Sztuki.
Wśród ożarowskiej publiczności zasiedli, między innymi, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ożarowie Mazowieckim wraz z opiekunami, których zaproszono na pokaz filmów krótkometrażowych. Po seansie odbyła się prelekcja na temat sztuki i filmu. Poruszone zostały zagadnienia takie jak:
🎥sztuczna inteligencja, jako narzędzie twórcze,
🎞️ nowe przestrzenie w sztuce: rozszerzona rzeczywistość (AR), wirtualna rzeczywistość (VR) oraz NFT, czyli cyfrowy certyfikat autentyczności,
📽️szeroko rozumiana kultura online.
 
Młodzież miała okazję podzielić się również własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie.
 
Po krótkiej przerwie uczestnicy festiwalu obejrzeli poruszający dokument poświęcony jednemu z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej – Ennio Morricone, w reżyserii Giuseppe Tornatore.
 
Cieszymy się z tak pozytywnego odbioru wydarzenia i liczymy, że nie jest to ostatnie spotkanie z filmem i sztuką w Bibliotece.
 
Więcej szczegółów na temat Festiwalu znajdziecie na stronie internetowej organizatora: https://onart.eu/
Przejdź do treści