Finał akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” – relacja

W sobotę 8 czerwca 2024 r., w Ołtarzewie, odbył się Finał ożarowskiej odsłony akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, czyli ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Na uczestników akcji, którzy przez cały rok zbierali naklejki na specjalnych kartach, czekały liczne niespodzianki. Jedną z nich był występ Teatru Złoty Dukat. Młodzi czytelnicy mieli okazję zobaczyć przedstawienie interaktywne, połączone z etiudą marionetkową pt. „Dziecko widzem i aktorem”. Podczas spektaklu dzieci brały czyny udział w tworzeniu, a następnie realizacji mini przedstawienia o zasadach dobrego wychowaniu, opartego na wierszu Jana Brzechwy „Kwoka”. Dzieci i dorośli mogli wykazać się tu zdolnościami aktorskimi. Okazało się, że w Ożarowie rosną nam (a niektóre już bardzo urosły) prawdziwe talenty :). Zabawy było co niemiara.

Na zakończenie aktorzy Teatru Złoty Dukat porwali publiczność do tanecznej zabawy w rytmie znanych i lubianych przebojów, a otoczenie baniek mydlanych sprawiło, że każdy mały i duży uczestnik wyszedł ze spotkania z uśmiechem na twarzy. Tradycyjnie wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały także w prezencie pamiątkowy dyplom i książkę.

Dziękujemy uczestnikom za dobrą zabawę, a Domowi Kultury „Uśmiech” za udostępnienie namiotu. Do zobaczenia za rok na kolejnym Finale! Ale żeby mógł on nastąpić, już jesienią zapraszamy wszystkie przedszkolaki do udziału w kolejnej edycji akcji 🙂

Oto krótka fotorelacja:

A my przypominamy jeszcze o konkursie, w którym można wygrać książki. Wystarczy na Facebooku Biblioteki, w komentarzu do posta o Finale, zamieścić zdjęcie z wydarzenia. Wygrywa to zdjęcie, które do 30 czerwca, do godziny 0:00 otrzyma najwięcej lajków 🙂