Gawęda o kolędzie – relacja

11 stycznia spędziliśmy wyjątkowo klimatyczny, świąteczno-noworoczny wieczór w Filii nr 1 w Józefowie wraz z wchodzącymi z Gromadą Zuchową „Odkrywcy”, 6. Drużyną Harcerską im. Grup Szturmowych i 19. Drużyną Harcerską, ich bliskimi oraz mieszkańcami Józefowa, Płochocina i Wolicy na spotkaniu pod hasłem „Gawęda o Kolędzie”.
 
Na początek krótką historię kolędowania przedstawiły pracowniczki Filii w Józefowie i Święcicach: Ewelina Połeć, Małgorzata Zadróżna, Teresa Sakowska oraz jedna z wolontariuszek Biblioteki. Zuchy sprawiły wszystkim ogromną niespodziankę, przybywając w strojach kolędników i prezentując mini-spektakl, a także dwie pastorałki. Następnie zebrane grono uczestników zaśpiewało pięknie, uroczyście i z ogromnym zapałem kilka wszystkim znanych polskich kolęd. A potem nastały długie, radosne rozmowy w czasie poczęstunku, na który część przysmaków także przygotowali harcerze.
 
Dziękujemy zuchom, harcerzom z drużyn wchodzących w skład Hufca ZHP Błonie, ich rodzinom i pozostałym przybyłym, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do wspólnego śpiewania. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mieli możliwość spotkać się w jeszcze większej liczbie!
Skip to content