Gra miejska „Podchody literackie”

Czy podczas jesiennego spaceru po okolicy zauważyliście charakterystyczne żółto-białe plansze? Tak, tak, to Biblioteka i nasza gra miejska dla dzieci i młodzieży „Podchody literackie”.
 
Gra polega na odnalezieniu na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki minimum 5 punktów z ciekawostkami dotyczącymi bohaterów literackich. Wyznaczone punkty znajdziecie na mapie, którą zamieściliśmy na naszej stornie internetowej.
 
W odpowiednio oznaczonych miejscach gracze będą zbierać informacje, a po przybyciu do Biblioteki głównej lub Filii wykonywać dodatkowe zadania i odpowiadać na pytania. Na osoby, które przejdą grę według wskazówek, czekają słodkie nagrody ufundowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Galimatjas” z Piotrkówka Małego, Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim i Bibliotekę.
 
Opisy bohaterów i zadania przygotowane są w dwóch językach: polskim i ukraińskim.
 
Więcej szczegółów oraz mapa dostępne na stronie ↙️
 
Uwaga! Gra nie ma wyznaczonego zakończenia, ani ograniczenia liczby punktów i bohaterów! Jeśli znasz miejsce, w którym może pojawić się nowa plansza lub uważasz, że jakiejś postaci z bajki brakuje – napisz do nas: bibliotekaozarow@gmail.com. Postaramy się pomóc 🙂.
 
 
 
Skip to content