Graliśmy, czytaliśmy, zebraliśmy

30 stycznia 2022 r. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią pracownicy Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Jak co roku dołączyliśmy do Sztabu nr 5601 w Domu Kultury „Uśmiech”, gdzie podczas jubileuszowego 30. Finału pn. „Przejrzyj na oczy” graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Przez cały dzień pomagaliśmy w liczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy i stacjonarnych z naszej gminy. Przygotowaliśmy także nietypowe wydarzenie dla dzieci. O godzinie 16.00 rozpoczęliśmy „Wielkie Granie Przez Czytanie”. W nawiązaniu do hasła Finału „Przejrzyj na oczy” szukaliśmy smoka ukrytego w bajce, przeczytaliśmy też wspólnie książkę, w której… nie zobaczyliśmy żadnych obrazków. Bawiliśmy się z chustą animacyjną Klanzy, rozwiązaliśmy – oczywiście z nieocenioną pomocą Rodziców – kilka quizów i zagadek, m.in. przyporządkowując bohaterów do właściwych bajek. Podczas spotkania każdy z najmłodszych uczestników mógł wykonać tajemnicze pudełko w kształcie serca, np. na łakocie. A na zakończenie zrobiliśmy wielki „hałas” (Wielka Orkiestra zobowiązuje) – zagraliśmy na bum bum rurkach i zatańczyliśmy do utworu znanego dzieciom na całym świecie „Baby Shark”, który bije rekordy oglądalności w serwisie YouTube.
Od połowy grudnia w Bibliotece stała puszka, którą zasilali nasi Czytelnicy. Kwesta zakończyła się dużym sukcesem – zebraliśmy razem 823,17 zł.
Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i za wszystkie wpłaty. Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy do galerii zdjęć, która przybliża wspaniały klimat WIELKIEGO FINAŁU 2022.

Skip to content